Heb je vragen of opmerkingen? Aarzel niet om contact op te nemen. Dat kan via de algemene contactgegevens, rechtstreeks met de genoemde contactpersoon op een van de detailpagina’s, of via onderstaande knop.
Contact
31 maart 2026
APEX World 2026 – ’n impressie
inSystems was op de “Sweet 16″ editie van APEX World als sponsor vertegenwoordigd middels verschillende banners en met 5 deelnemers. Tezamen hebben zij veel interessante keynote sessies en parallelsessies bijgewoond.
2 april 2026
30 jaar inSystems in vogelvlucht
inSystems viert haar 30-jarig bestaan. Wat ooit begon als Quobell B.V., opgericht in 1996 door vijf ervaren IT-professionals met Oracle als gemeenschappelijke factor, is uitgegroeid tot een stabiele en herkenbare speler in de Nederlandse IT-markt.
Hoe ga je te werk als je alle rode m&m’s wilt vinden. Hoe ga je te werk als er maar één zilveren m&m in tien zakjes zit die je wilt vinden? Dat vond ik best een lastig verhaal. Het gaat over costs, over cost based optimizer die ook maar estimations doet. Die een plan maakt, maar dat soms ten onrechte gebruikt. Dat het afhangt van hoevéél rijen je verwacht als resultaat. Het motto: tunen, explain plan bestuderen, costs bekijken en dit herhalen tot je tevreden bent. En dan nog. Haast tegen beter weten in liet Chris (“I would allways recommend relational database”) een aantal json functions zien.
Chris verdedigde de klassieke Oracle syntax en Alex de ANSI syntax. Zoals te verwachten was, kwam hier niet echt een winnaar uit, al was de publiekswinnaar duidelijk ANSI. Het blijft een kwestie van smaak, toepassing en standaarden. Onder de motorkap vertaalt Oracle ANSI overigens gewoon terug naar klassieke syntax.



























































